Choď na obsah Choď na menu
 


Líčenie očí

2. 3. 2009

Pripraviť sa, pozor...

1. Penovým aplikátorom alebo mäkkým štetcom na celé viečka naneste svetlý očný tieň. Nešetrite, čím viac ho nanesiete, tým ľahšie sa bude aplikovať tmavá farba.

2. Na dolné viečko čo najbližšie k línii mihalníc nakreslite linku. Ak máte malé oči, zvýraznite len vonkajšie kútiky oka, ak väčšie, môžete viesť linku až k stredu. Rozmažte ju bruškom prsta alebo vatovou tyčinkou.

3. Na linku naneste tenkým aplikátorom tmavý očný tieň, aby ste ešte plynulejšie rozptýlili farbu.

4. Konečne môžete začať s tmavým očným tieňom. Začnite stredne intenzívnym, na ktorý potom môžete naniesť najtmavší. Výhodou sivého tieňa je, že viacerými vrstvami na sebe zvýšite intenzitu tmavej. Mal by byť púdrový, rovnako ako podklad.

5. Ak sa rozhodnete pre tekutú očnú linku, nanášajte ju pred použitím očných tieňov na horné

viečka tenkým štetcom čo najbližšie k hranici mihalníc.

6. Na horné aj dolné riasy aplikujte niekoľko vrstiev maskary. Riasy by mali byť zvýraznené rovnomerne, bez zhlukov.

7. Nakoniec sa pozrite sama sebe do očí a skontrolujte, či je farba tam, kde má byť.

 

Voľba tieňov

Oči posadené blízko seba

Nositeľkám blízko posadených očí doporučujeme zvoliť líčenie, kde tmavé očné tiene použijeme pri vonkajších kútikoch očí.Tým sa nám opticky vzdialia.
Začnite sa líčiť bledším očným tieňom od vnútorného kútika oka. Pozdĺž horných rias si nalíčte linku, ktorá vám bude k vonkajšiemu kútiku oko rozširovať. Aby sa nám oči opticky vzdialili, tiež zvýrazníme obočie, a to pri koreni nosa len slabo a postupne od strednej časti sa snažíme stmaviť, poprípade i predĺžiť za vonkajšie kútiky očí.

Oči posadené ďaleko od seba

Pri ďaleko posadených očiach sa snažíme, aby sme oči k sebe priblížili.Od vnútorného kútika oka smerom k obočiu použijeme intenzívnejší očný tieň. Smerom k vonkajšiemu kútiku oka tieň postupne slabne.Oči sa môžu zvýrazniť ceruzkou, farbu zvolíme podľa očného tieňa. Obočie zvýraznite hlavne nad koreňom nosa, tým sa nám opticky vzdialenosť medzi očami zmenší.

Oči hlboko posadené

Hlboko posadené oči sa snažíme presvetliť. Svetlý očný tieň nanesieme k vnútornému kútiku oka a od záhybu až po obočie. Jemnú linku si môžete dokresliť tesne nad hornými mihalnicami.Tmavým očným tieňom si zvýraznite obočie.

Oči vystupujúce

Vnútorný kútik oka nelíčime. Na horné viečko nanesieme tmavý očný tieň, ktorý pri vonkajšom kútiku oka vytiahneme až k obočiu.Tento tieň aplikujeme aj na spodné viečko asi do polovice jeho dĺžky.Kontúrou orámujte horné i dolné viečko. Pri vystupujúcich očiach sa nedoporúča používať perleťové tiene.

 

Večerné líčenie v 8 krokoch

Teraz vám predstavím 8 krokok, vďaka ktorým svojim pohľadom uhraniete nejedného nápadníka a stanete sa skutočnou hviezdou večera.

 

  1. Pripravte očnému make-upu poriadny podklad. Základom je dokonale vyčistená pleť. Pokiaľ vás trápia výraznejšie kruhy pod očami alebo namodralé škvrnky v očných partiách, nebojte sa siahnuť po troške tónovacieho krému alebo make-upu vo farbe pokožky. Dávajte ale pozor na to, že zle nanesený make-up bude pod svetlom veľmi nápadný, pokúste sa teda počínať si čo najopatrnejšie. Na zakrytie kruhov pod očami stačia tri „bodky“ krému pod každé oko. Krém jemne rozotierajte od vnútorného kútika k vonkajšiemu.

2. Na horné viečko aplikujte podkladovú bázu. Najjednoduchšie je použiť zakúpenú, ale pokojne vystačí obyčajná slabá vrstvička akéhokoľvek pleťového krému, ktorú jemne poprášite púdrom. Podklad je dôležitý na to, aby očné tiene dlhšie vydržali. Inak sa stáva, že sa vám po niekoľkých hodinách vytvorí na hornom viečku nevzhľadný pruh už temer zmazaných očných tieňov.

3. Teraz nanášajte samotné očné tiene. Veľmi efektívne sú dvoj alebo trojfarebné tiene, ktoré svojimi odtieňmi dokonale zvýraznia celé oko. Pamätajte, že tmavší tón má byť vždy na vonkajšej strane oka.

4. Pokračujte „narysovaním“ perfektných očných liniek. Veľmi moderné je vytvorenie liniek pomocou samotného tmavého očného tieňa. Použitím veľmi slabého štetčeka dokážete vykúzliť perfektné orámovanie očí, ktoré nebude pôsobiť tak tvrdo ako klasickou ceruzou. Pokiaľ sa ale predsa len rozhodnete pre ceruzu na oči, nezabudnite linku mierne rozmazať do stratena. Tak sa vyhnete prísnym kontúram, ktoré väčšine žien neslušia.

5. Rozjasnite svoj pohľad svetlými efektami. Použite buď očný rozjasňovač, alebo postačia trblietavé bezfarebné tekuté tiene. Váš „kukuč“ tak dostane trochu mokrého nádychu a bude vyzerať omnoho živšie.

6. Nezabudnite na úpravu obočia. Samozrejmosťou je perfektný tvar, ktorý ale musíte mať vytvorený už pred začiatkom líčenia. Teraz len sčešte obočie tak, aby vyzeralo symetricky a upravene. Prípadné nedokonalosti môžete skryť použitím hnedej ceruzy na oči.

7. Natočte si riasy. Pokiaľ sa nebojíte, natočte si riasy špeciálnymi klieštičkami. Vaše riasy sa tak stanú omnoho výraznejšími.

8. A nakoniec samozrejme aplikujte riasenku. Najlepšie je naniesť postupne dve vrstvy, druhú ale až po zaschnutí tej prvej.

Pokiaľ sa budete držať našich typov, možno prekvapíte aj sama sebe, aký profesionálny make-up dokážete bez pomoci profesionálnych vizážistov vytvoriť. Všetkých 8 krokov vám spolu nezaberie viac než 10 minút, čo je naozaj skvelý čas na vytvorenia neodolateľného pohľadu.

 

Výber správnych farieb očných tieňov

Pre výber očných tieňov využite trik farebnej opozície, kruh farebného spektra.

Farby:

● harmonické - ladia s farbou oka
● kontrastné - zvýrazňujú farbu oka

Modré oči

● harmonické farby - modrá, šedá
● kontrastné farby - okrová, oranžová, hnedá, fialová, zlatá

Hnedá oči

● harmonické farby - hnedá, bežová, medená
● kontrastné farby - modrá, tyrkysová, zelená, ružová, vínová, fialová

Zelené oči

● harmonické farby - zelená, žltá, šedá
● kontrastné farby - fialová, marhuľová, hnedá, tehlová

Existuje len veľmi málo striktných pravidiel týkajúcich sa líčenia a krásy. Krása je odraz v oku pozorovateľa.
Krása vychádza z výrazu a čŕt vašej tváre, nielen z jej symetrie. Vôbec nezáleží na tom, či ste nízka, vysoká, moletka alebo štíhla, že nemáte črty ako modelka či slávna herečka. Vaša krása vychádza z vášho sebauvedomenia, sebavedomia a z vašej osobnej príťažlivosti. Dokonca sa vraví si myslím, že najdôležitejším prvkom skutočnej krásy je sebavedomie.

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

super

(Edita Bašková, 18. 6. 2010 10:10)

Dobré rady, ďakujem :-)