Choď na obsah Choď na menu
 A keď sa väčšine mužov páčia oblé ženské tvary, nám ženám naše obliny pridávajú vrásky na čele. Takmer žiadna žena nie je spokojná so svojou postavou, pokiaľ nevie, ako zdôrazniť jej krásu. Preto by sme mali vedieť, že existujú kombinácie oblečenia, ktoré dokážu zakryť to, čo má ostať voľnému oku neviditeľné.

Niekto býva voči spôsobu "zoštíhľovania" veľmi skeptický a tvrdí, že oblečenie nemá až takú zázračnú moc. Neveriacim preto odporúčam vziať najlepšiu kamarátku alebo partnera, zájsť do obchodu a vyskúšať si isté typy oblečenia. Prostý pohľad do zrkadla a výraz v tvári vašej kamarátky či partnera vás presvedčí o opaku.

Ste silná v oblasti bokov, pásu a stehien?

Ak vám príroda nadelila do vienka širšie proporcie v tejto oblasti, nezúfajte. Pokiaľ oblečením pritiahnete pohľad na vaše ostatné partie, zvíťazili ste. Podstatou riešenia je upútať pozornosť na Vaše prednosti. Tmavšie farby by sa mali vyskytovať v dolnej línii tela a svetlejšie na horných dieloch oblečenia.

Odporúčame nosiť...

Noste tričká a svetríky s nápadným vzorom v hornej časti a dolu mierne splývajúce. Adekvátna je dĺžka na boky. Väčšia alebo menšia dĺžka naopak na vaše nedostatky upozorní. Pokiaľ ste so svojím hrudníkom celkom spokojná, nezakrývajte ho príliš voľným zvrškom, ale voľte vypasovanejšie strihy. To isté platí aj u saka. Avšak pozor na príliš napnutú látku na problematických partiách.

Dbajte aj na doplnky...

Ideálnymi doplnkami každého outfitu sú šperky. Tie by mali byť výrazné. Táto sezóna mimoriadne praje bižutérii, preto si naozaj máme z čoho vyberať. Pre vyššiu postavu sa hodia dlhšie náhrdelníky, naopak menšie ženy by mali dať presnosť kratším verziám.

Najvhodnejší strih sukne je strih tulipánového typu, ktorý predĺži postavu a vyrovná proporcie. Dlhšia úzka sukňa predĺži siluetu.

Tipy na nohavice

 • Širokým bokom a stehnám budú najlepšie pasovať čo  najdlhšie nohavice, ktoré sú dolu mierne do rozšírenia. Akékoľvek skrátené dĺžky opticky skracujú postavu a pridávajú na objeme.
 • Zabudnite na doplnky (ako napríklad výrazný opasok) a ozdoby v tejto oblasti.
 • Vyhnite sa plisovaným nohaviciam či modelom so širokým pásom a džínsom, ktoré majú svetlejšie plochy na stehnách alebo priveľa vreciek (tzv. kapsáče). Výnimkou sú výrazné predné vrecká na rifliach. Tie sú vhodné na zamaskovanie širších bokov.
 • Nohavice či rifle s vysokým pásom zasa zakryjú väčšie bruško.

Akému typu sa oblečenia sa vyhnúť?

Ak máte väčší zadoček, vyhýbajte sa nohaviciam, ktoré sú v páse nazberané alebo stiahnuté do gumy. V „čínskych obchodoch“ vás možno budú presviedčať, že na bacuľky sa iný typ nohavíc kúpiť nedá, ale vy sa nenechajte oklamať.

Áno, dajú sa kúpiť aj XXL veľkosti

Rôzne módne katalógy ponúkajú široký výber nohavíc až do veľkosti 54! Rovnako sa dajú väčšie veľkosti zohnať v niektorých obchodoch. Zo svojho šatníka vyraďte nohavice mrkvového strihu a príliš úzke nohavice. Nohavice bez vreciek na zadku sú pre majiteľky objemnejšieho pozadia úplné tabu. Výrazne prešité vrecká vhodnej veľkosti (ani malé ani veľké) dokážu hotové zázraky.

Máte veľké prsia alebo široké ramená?

 • Voľte svetlé farby v dolných častiach tela. Vyvarujte sa topom so širokými ramienkami, rolákom a tričkám s dekoráciami v hornej časti.
 • Vhodné sú pre vás topy so špagetovými ramienkami či prekríženými ramienkami, prípadne bez ramienok.
 • Nebojte sa zvýrazniť vaše poprsie nápaditým výstrihom.V žiadnom prípade nenoste nič, čo má strih ku krku. Opticky to vaše ramená a prsia zväčší. Bolérka a krátke bundičky pre vás absolútne nie sú určené. Nepristali by k vášmu typu postavy.
 • Zvoľte také sako, ktorého strih je jednoduchý. Malo by byť z nekrčivej splývavej látky, ktorá sa príliš nenapína.

Ďaľšie rady k optickému zoštíhleniu

 • Výrazné náhrdelníky nechajte radšej vo svojej šperkovnici alebo ich podarujte najbližším. Vymeňte ich za nenápadnejšie retiazky s malými príveskami. Obrie prívesky by upútavali zbytočne pozornosť. Môžete si dovoliť nápadnejšie náušnice a zaujímavo riešené opasky.
 • Sukne v línii “A“ vám budú výnimočne sedieť a pridajú objem dolnej časti tela. Pokiaľ sa môžete pýšiť krásnymi nohami, môžete ich pokojne ukázať.
 • Nebojte sa nohavíc. Môžete si zvoliť akékoľvek zaujímavé a nápadné varianty. Voľba farieb a doplnkov je čisto na vás. Dobré je vyberať si nohavice dolu rozšírené. Čím viac rozšírené, tým lepšie.
 • Ak chcete pôsobiť na svoje okolie štíhlejším dojmom, zabudnite na svoje oblečenie čiernej farby. Je pravda, že čierna farba zoštíhľuje, ale preto ešte nemusíte byť šedou myškou. Stačí, keď sa budete riadiť spomínanými tipmi.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.